НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Буковина - Нива 2:0. Є перша перемога ###

"Буковина" (Чернівці) - "Нива" (Тернопіль) 2:0

Голм: Тєрєхов 45+2, Загідулін 69

"Буковина": Одольський, Жовтюк, Тєрєхов, Скидан, Темерівський, Головачук (Загідулін, 55), Немтінов (Добровольський, 88), Пантя, Степанков (Королянчук, 72), Сивка, Ателькін (Косован, 78).

"Нива": Шпук, Донець, Петрівський, Яневич, Дурай, Семенюк (Мдінарадзе, 89), Озарків, Гудима (Шпікула, 73), Гринченко, Пліс (Менжега, 46), Гудак (Бадло, 71).

Попередження: Ателькін 67 - Донець 63, Дурай 68

«Західно-українське дербі» Чернівці – Тернопіль. Цим все сказано. І цим зумовлена підвищена цікавість до матчу. Але цього сезону до протистояння сусідів цікавості додав іще один чинник – фінансові проблеми обидвох суперників, через які була ймовірність відмови від виступів у чемпіонаті України сезону-2014/15.

Щоправда, і для «Буковини», і для «Ниви» все закінчилося відносно позитивно, й команди таки заграли у першій лізі, та от доля їхня склалася по-різному. Якщо «Нива» після перших невдач вибралася з підвалин турнірної таблиці й «полізла» вгору, то «жовто-чорні»... Самі знаєте, і не дуже хочеться знову нагадувати стан і становище чернівчан на даний момент.

Чого було слід очікувати від звітного матчу? Тут все ніби просто. Команди наразі знаходяться у різних «вагових категоріях, і фаворитом у ситуації, що склалася, безперечно, вважалася «Нива», але дербі, зазвичай, не піддається прогнозам і передбаченням, тому в матчі, перш за все, очікувалася важка, жорстка і непоступлива боротьба на кожному клаптику поля.

«Родзинкою» матчу можна було вважати присутність у складі «Ниви» Олександра Семенюка й Андрія Донця – колишніх гравців «Буко». Особливо, якщо врахувати «забивучість» Семенюка своїй колишній команді. Нагадаємо, у відкладеному матчі-дербі 1 туру, який відбувся нещодавно, 22 жовтня, Сашко відкрив рахунок у матчі та забив переломний, четвертий гол «Ниви», а в минулому сезоні його єдиний м'яч також приніс перемогу тернополянам.

Вже з перших хвилин пішла швидка гра на зустрічних курсах, але захист обидвох суперників створити справжній гострий момент не давав. Аж на 10 хвилині Сивка пробився лівим флангом і небезпечно подавав у воротарський майданчик гостей, та Шпук загрозу ліквідував, вибивши м'яча на кутовий.

«Буковина» володіла перевагою в матчі, йшла вперед великими силами, намагаючись реабілітуватися перед своїми вболівальниками за численні домашні поразки цього сезону, але тернополяни в захисті діяли впевнено і «розгулятися» принциповому супернику у своєму штрафному майданчику не давали. А контратаки «Ниви» закінчувалися дальніми ударами по воротах господарів, які, щоправда, небезпечними теж важко назвати. Так, здалеку пробивали Озарків і Гудима, а зі штрафного «пальнув» Грінченко. Всі постріли стали легкою здобиччю Одольського.

На 23 хвилині оборона «Ниви» припустилася серйозної помилки, і супер-шанс з'явився у Головачука, якого сам-на-сам із Шпуком вивів Степанков, але «одинадцятка» чернівчан просто промахнувся по м'ячу, втративши чудову нагоду відкрити рахунок у такому важливому для господарів, останньому домашньому матчі осінньої частини чемпіонату. Далі слід відмітити небезпечний удар Немтінова з лівого флангу й не менш небезпечний пас-простріл з того ж флангу Панті на Головачука, та останній послизнувся й до «шкіряного» так і не дістався.

Десь із 32 хвилини гості відсунули гру зі своєї половини поля й самі пішли вперед. На 38 хвилині перехопило подих у шанувальників «Буковини», коли зі штрафного Дурай пробив впритул зі штангою. Цього йому здалося замало і за три хвилини він це повторив, щоправда, м'яч полетів в інший кут. «Минулося», напевно, з полегшенням подумали вболівальники в Чернівцях...

А вже на доданих хвилинах прозвучав довгоочікуваний «грім». Темерівський у швидкій контратаці заробив кутовий, з подачі якого відзначився забитим голом Тєрєхов. 1:0, і «Буковина» веде у надпринциповому рахунку проти Тернополя на своєму полі!!!

У другій половині «Ниві» нічого не залишалося, як піти вперед, проте гра в нападі команді в зеленій формі ніяк не вдавалася. Навіть більше, буковинці виглядали вмотивованішими і значно активніше за суперників бігали в атаку. Напевно, дуже вже хотілося реваншу проти такого суперника.

Боротьби, а, відповідно, і порушень правил, особливо в центрі поля, було багато, а от гострих моментів не вистачало. За перші двадцять хвилин згадуються лише удар Дурая зі штрафного і спроба Жовтюка опинитися на вістрі атаки.

Чим далі, тим відчутнішою ставала перевага господарів, і вони абсолютно справедливо довели її до логічного вирішення. Загідулін, який з'явився на полі у другому таймі, скористався помилкою захисників гостей і подвоїв рахунок у матчі, приктично поховавши надії тернополян на спасіння. 2:0! Неймовірно, але у повітрі запахло першою перемогою «Буковини» в цьому сезоні!

На 78 хвилині завелася й «Нива». Дурай у безпосередній близькості від воріт влучив головою в стійку, а добивання від Донця Одольський перевів на кутовий. Після подачі кутового знову бив Донець, але «шкіряний» пішов кудись далеко вбік.

Надзвичайно активний Загідулін на 86 хвилині ледь не забив третій м'яч у ворота «Ниви» з дуже зручної позиції, проте йому в цьому моменті бракувало точності, а вже в додані арбітром хвилини до другого тайму він же у швидкій контратаці ледь остаточно не «розбив» гостей, та знову впертий м'яч не влучив у ворота тернополян. Зауважимо, що ця контратака відбулася після гольового моменту гостей, коли «шкіряний» вдруге за поєдинок влучив у стійку воріт Одольського.

У підсумку маємо заслужену першу перемогу «Буковини» в цьому сезоні. Перемогу, здобуту у важкій боротьбі проти «заклятого» суперника, а тому особливо цінну. Перемогу, здобуту на характері, завдяки бажанню й самовіддачі. Що ж, поява нового президента, схоже, стала добрим знаком для «жовто-чорних». Добре розпочали. Чернівці мають сподівання й на таке ж вдале продовження.